Devamı Aşktan Sonra

Nefes nefese kalmış bir köpeğin kalp atışları gibi oturduğunuz yerden atar kalbiniz. Adeta orada olmak istemiyor da, yerinden çıkıp yanındaki kalple birleşecekmiş gibi atar durmadan. Acıtır o hal insanı. Sanki büyük bir kavganın ortasındaymışsınız gibi elleriniz titrer. Hep merak etmişimdir hem arkadaş olup hem de farklı şeyleri paylaşan insanların zihniyetini… Tecrübe ettiğime göre beni acıtıyor arkadaş!


Ada vapurunun peşinden uçan martıların rüzgara karşı çırpınışları gibi ona bakmakla, bakmamak arasında gidip gelen gözleri nasıl durdururdu ki bir insan. 


Bazen çok düşünmemek gerek diyorum kendi kendime. Yapabileniniz varsa da merak ediyorum; içinde bulunduğu durumun hassasiyetini önemsemeden anı yaşayan insanların hassasiyetsizliğini.
Böyle bir durum içerisindeydim. Salonun tam ortasında bulunan koltukta oturmuş, televizyon izliyorduk. Birden kafasını çevirip öpmek istedi. O an, ağzıma attığım mandalina dilimini çiğnemekle, yutmak arasında gidip geldim. O da bu durumu farketmişti. Sanırım birini ölesiye öpmek istemekle, bu isteğe karşı diretmenin bir yüz ifadesi var. Duramayacaksan boşver dedi. Ben öpüşmeyi söylüyor sanım, o duygularımdan bahsediyordu. Daha önce size olan aşkını onlarca şekilde dile getirmiş bir adamın, sizi öpme isteğini sadece sıradan bir birleşme olarak düşünmesi… Üzerine ne yazacak ne hissedecek bir şey bulamıyorum.


Peki durdum mu, dersiniz. Hayır! Kandırdım kendimi. Karşımdaki adamın ne Haliç maviliğindeki gözlerine hayır deme, ne de daha önce yıktığı hayallerimi unutma şansım vardı. Duygularıma ket vurdum o an için ama durmadım. Daha sonrada durmayacaktım. Nasıl durabilir ki bir insan. Egosuna bile aşık olduğu adamın aylar sonra karşısına geçip onu öpmek istemesine de dur diyemez, kendine de dur diyemez, sonrasında çekeceği acıya da dur diyemez. Unuttuğunu sandığı bir aşkı tekrar yaşıyorsa bir insan, duramaz arkadaşım. Detaylarla boğulmuş bir gecenin ortasında kavuşan iki bedeni yaralayan bir soru sorar ya karşı taraf, yaşadınız mı bilemem… Özledin mi beni, dedi. Sen dedim; evet, dedi….


Devamı aşktan sonra…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.