HAK!

Haketmedim ben;

Birisinin bana sunduğunu sandığım sahte sevgiyi, o sevginin içinde bulunan yalan sözleri hiç haketmedim. Her zaman kendim olmak için çaba harcadım. Kendimde değilken bile eşit açtım kalbimi karşımdakine…

E adam, ay sonra çıktın geldin, adam olacağım dedin, sevdiğini söyledin de, neydi kıçına batan beni üzmeye çalıştın yine. Benimle olmak için kendinden bile vazgeçeceğini gözüme gözüme sokarken, vaatlerini bir bir uygularken yine de nasıl başarabildin bu denli şerefsiz olabilmeyi. Hala daha gözümün içine bakarak yalanlar söylemeyi, yalan hikayeler yazabilmeyi, inandığını değil inanmamı istediğin şeyi bana anlatabilecek ve benim aptala sağdan yatacaksın hesabı sana kanabileceğimi nasıl umdun. Şerefsizliğin diz boyu olmuş, kendi pisliğinde boğuluyorken, deniz kum güneş kafasında karşıma dikilip benim serin sularına üstümdekilere aldırmadan atlayabileceğimi nasıl düşündün.

Daha ihanetinin yaraları içimi kemirirken, güven duygusunun bende olan kısmını bile sana verememişken, hadi onu geçtim, sen bile kendi sözlerine inanamayıp, kendine güvenemiyorken, beni nasıl kendine inandırabileceğini düşündün. 

Halbuki hiç umursamamıştım ilk bittiğinde, ne ihanetini ne de yalanlarını takmamış, hayatıma olduğu gibi  devam ediyorken, neden o pis ellerini soktun ki yine yüreğime. Vermeyi garanti ettiğin sevgin kadar günahların da olduğunu ve bunları benim üzerime yıkarak hayata karşı beni iki büklüm bırakıp hala daha seninle olmamı isteyecek kadar yüzsüz olmayı nasıl başardın?

Her şeyden öncesi, bana bunları yaşatman için ben sana ne yaptım? 

Haketmedim adam. Adam kelimesinin en yakışıksız kaldığı benliğe sahip şahıs, içimi dökmek için sana kalemi bile elime aldığımda kalem yazmaya çekiniyorken, küfürler etmek istediğimde onları bile sana yakıştıramıyorken, sana daha söyleyecek ne laf bulabilirim ki!

Kusura bakma ama en ağır küfürler bile senden daha karakterli…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.