Yoruluyorum Bazen…

Tecrübelerime inat, yaşadıklarıma inat içimde biriken ne kadar duygu varsa, yılmadan, usanmadan hepsini tek tek alıyorum bugünlerde karşıma. Sevgiyi, öfkeyi, kızgınlıklarımı, iyiliği, kötülüğü… Hepsiyle hesaplaşmaya çalışıyorum az biraz. Ağır geliyor benliğime. Kendime karşı açtığım bu savaşta her yanımı bedenimden fışkıran duygu kırıntıları kaplıyor. Kibiri görüyorum zaman zaman, küstahlığımla güreşiyorum, şefkatimi sorguluyorum. Tükettiğim aşkların yaralarındaki hırs ve intikama buluyorum yüzümü. Kan revan içindeki bu ruh savaşımın amacını çözemiyorum. Uğradığım haksızlıklara bakıyorum, insanlara yaşattığım haksızlıklara bakıyorum, üzdüklerim olmuş, beni üzenler, utanmadan daima tekmelemeye çalışanlar.

Yüzlerce duygunun içimde bulunması midemi bulandırıyor son günlerde. Arınmak istiyorum ama bir insanı temize çıkaracak kadar kuvvetli hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum. Sorguluyorum zaman zaman, gerçekten iyi bir insan mıyım? İyiysem eğer, kime göre neye göre iyiyim. Her şey göreceli değil mi? Bir yanıma bakıyorum o kadar karanlık ve ağıza almaya, kaleme dökmeye, yüzleşmeye korktuğum şeylerle dolu ki… Kabullenemiyorum, sıfırdan başlamak istiyorum hayata, utanıyorum kendimden. Diğer yanımsa gurur duyacağım, düşündükçe gülümseyeceğim, ne insanlara ne de kendime anlatmaya korkmayacağım şeylerle dolu. Hangisini seçmeliyim bilmiyorum. Kararsızım ve sonumu göremiyorum. Her iki yanımı da farkında olmadan besliyor, her duyguyu uç noktaya ulaştırıp, zaman zaman iyi, kötü, küstah, terbiyesiz, hadsiz ya da patavatsız olabiliyorum. Kendi içime baktıkça midem bulanıyor, adeta kusarak ruhumu ve bütün benliğimi en karanlık kuyulara akıtmak istiyorum yapamıyorum. Sanırım yoruluyorum artık…

2 thoughts on “Yoruluyorum Bazen…”

  1. Insani iki sey insan yapar bana göre merhamet ve vicdan. Once kendine bende bunlar var mi diye sormakla basla. Ama asil onemli olan unutma ki kime hangi durumda merhametli ve vicdanli olacagin. Kendine actigin bu savasta iyiligin kazanmasini umuyor ama biraz kotu olmaninda insan psikolojisi icin gerekli oldugunu vurgulamak istiyorum. En kisa zamanda hayat enerjini tekrardan kazanmani. Silkelenip kendine gelmeni ve silkelenirken kirintilar dusurmeni ama buyuk parcalar atmamani temenni ediyor, seni seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.