”OL”ur ya hani…

Ben ki yalnızlığın en güzel halini yıldızlarla yazmışım yüreğime… Sen kim olduğunu sanıyorsun benim ışığımı çalacaksın.
Deniz gibi, rüzgar gibi sonradan yaratamayacağın şeyler var benim içimde. İnsan sevgimde ve bakışlarımda gizli hayata dair amacım. Bulutlardan düşen yağmur damlaları gibi özgür bir ruhum var benim. Fırtınalar gibi aniden esip gürleyen, ummadığın anda karşına çıkan bir hortum gibi ruhum. Adını bile koyamadığım şeyler taşıyorum içimde. Ne olduğunu benim bile bilmediğim şeyler sunabilirim sana gönül bahçemden. Tadına aşina olmadığın meyveler gibi sunabilirim sana aşkı. Dikenli dallarda yetişen eşsiz çiçeklerin açtığı bahçemde belki dev bir kuş yuvası yaparım sana. Cennetin rahatlığını daha ölmeden tadarsın dünyamda. Maddeci olmamalı insan, ruhun içinde bulabileceklerini bildikten sonra olamaz da.
Fazla optimist oldu sanırım. Ha, zaman zaman canını da yakarım. Benden izinsiz dalarsan bahçeme, isteye isteye basarsan el değmemiş topraklarıma, o zaman en acımasız halimi de görebilirsin. Tehlikeliyimdir. Gözlerimin karasını gördüğünde kendini gece vakti denize dalmış gibi hissedersin. Aysız bir gece okyanusun ortasında bırakabilirim seni. Yakamozlar bile aydınlatmaz dünyanı. Kötü olabilirim . Hem de tahmin edebileceğinden kat kat fazla. Ama bu kötülüğümü üzerine salacağım anlamına gelmez. Herkes kadar ben de insanım, herkes kadar benim de duygularım var. Hatta bazı konularda herkesten fazla sahibim o duygulara.
Affederim be balım. Erdemdir o. Erdemse ahlaki seviyenin en üstü ve ruhtur. Özür dilemek gibi, gülümseyip gönül almak, belki martıya simit belki güvercine yem atmak gibidir. Hayatta güzel olan her şeyde biraz erdem, biraz vicdan vardır. İyilerin silahıdır erdemli olmak. Ve kötü olmayı beceremeyen her insanın silahı affetmektir.
Öyle bir yerlere havale ederek ertelemek falan değil, bildiğin affedip unutmaktır en büyük silahları.
Bir gün olur da aklıma bile gelmeyecek bir sokakta, aklımda bile olmayan insanların arasından geçerken karşıma çıkarsan, o zaman sana yapacağım en iyi şey benliğimdeki tüm erdem duygusunu gözlerime yükleyip sana bakmak olacaktır ve ben o bakışımla hayatındaki bütün renkleri soldurmayı planlıyorum.
Bir gün karşılaştığımızda sana savurmayı düşündüğüm bakış öyle kuvvetli ki, hayatındaki bütün renkleri almaya niyetliyim o bakışla…

One thought on “”OL”ur ya hani…”

  1. En büyük silahınla vur insanları ömür boyu ve Tutu’m . Okurken küçük sırların jenerik müziği gibiydim ,heyecanlı ve tutkulu .
    – Seni çok seven okurun , dinleyicin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.